

Welkom op Mama en Zo

In veel boekjes krijg je het advies dat wanneer je je kleintje savonds in bad doet dat dat heerlijk ontspannen is en ook een massage helpt je kindje om slaperig te worden.
Nou mijn kleine meid van 6 weekjes vind dat badderen inderdaad prima maar zo gauw ze eruit moet is het huilen geblazen en die massage kan ik dan ook wel vergeten ze kalmeert pas weer als ze aan de borst mag dus hoezo ontspannen? En het badderen moet voor het voeden terwijl het mij logischer lijkt om eerst te eten en dan lekker warm in bad pyjama aan en lekker in bed.Maar na het voeden gaat dat weer niet omdat dan alle voeding weer eruit komt!
Is dit omdat ze daar nog te klein voor is en geld dit alleen voor oudere kindjes of zijn er nog andere opties?
Zo te horen vindt ze het badje wel fijn, maar het eruit halen niet. (nou kan ik me daar wel iets bij voorstellen)
Als je de afdroof luier om een warme kruik wikkelt, is dat al lekker warm voor je dochtertje. De meeste kindje doe ik vanuit het badje op een luier en die meteen vrij strak om hun lijfje heen. Als het ware een klein pakketje, helemaal bij elkaar gepakt. Dat biedt een kindje geborgenheid en sommige kindje vinden het erg prettig. Van daaruit verder afdrogen met een warme doek.
De massage is idd iets wat je gewoon moet ervaren, als je merkt dat je kindje liever meteen drinkt dan eerst uitgebreidt gemasseerd wordt, dan zou ik daar voor gaan. Gewoon af en toe blijven proberen om te zien of ze het fijn gaat vinden. Go with the flow.. Niets moet, alles mag!
En wat hier genoemd wordt, het douchen is ook fijn en ken je de tummy-tub? Dat vinden kleine kindje ook vaak heel prettig!
Mijn zoon vond het in bad gaan ook altijd vreselijk rond die leeftijd! Hij had het altijd koud als hij uit bad kwam en daarom wilde hij graag wat eten/drinken. Ik probeerde hem dan maar zo snel mogelijk af te drogen en aan te kleden en dan was het weer goed. Hij wordt ook erg moe van dat badje dus de combinatie van het koud hebben en moe zijn werkt niet echt lekker. Moet wel zeggen dat hij daarna als een roosje slaapt en heel de nacht door!
Mijn zoon vond het in bad gaan ook altijd vreselijk rond die leeftijd! Hij had het altijd koud als hij uit bad kwam en daarom wilde hij graag wat eten/drinken. Ik probeerde hem dan maar zo snel mogelijk af te drogen en aan te kleden en dan was het weer goed. Hij wordt ook erg moe van dat badje dus de combinatie van het koud hebben en moe zijn werkt niet echt lekker. Moet wel zeggen dat hij daarna als een roosje slaapt en heel de nacht door!
Hoi Niesje,
Ik heb zelf nu een dochtertje van 5 weekjes. Ik doe haar ook 's morgens in bad. Zodra ze begint wakker te worden kleed ik haar uit en hop in haar badje. Dan word ze heerlijk rustig wakker. Na het badderen de borst en slapen maar weer.
Het kan zijn dat de kleine het koud heeft als het uit badje komt. Tijdens het badje leg ik een doek over de verwarming. Die leg ik dan tijdens het afdrogen over haar heen. Helpt ook tegen buikkrampjes. Misschien is proberen?
Succes!
Hoi Niesje,
Mijn zoon vond het badderen in de avond ook echt niet leuk. We zijn toen overgestapt naar mee-douchen in de ochtend. Dat vind hij echt geweldig en nu is het hele badritueel, inclusief masseren en aankleden een groot feest.
Als het douchen niet uitkomt, dan doe ik hem 's ochtends in bad. Ook dan vindt hij het prima. Van de avonden zijn we snel afgestapt.
Hoi Niesje,
Mijn zoon vond in het bad gaan eerst vreselijk maar elke keer als ik het weer probeerde vond hij het een klein beetje leuker. Gewoon doorzetten dus!
Sterkte!
Niet vergeten om te doen:
Lisa balletles
Roby voetbal
Boodschappen
Nieuwsbrief Mama en Zo